Meble do pokojów dla dzieci i młodzieży

Zastanawiając się nad meblami do pokoju dla dzieci i młodzieży trzeba przede wszystkim mieć na względzie to, żeby były one jak najbardziej funkcjonalne.  Ogólnie mówiąc, najlepsze meble młodzieżowe to takie, które rosną razem z dzieckiem. Nie trzeba wówczas się martwić o to, że po kilku latach trzeba będzie wymieniać całe umeblowanie pokoju na nowe. Pomysły na dziecięce łóżko przypominające samochód są atrakcyjne, jednakże trzeba liczyć się z tym, że kiedy dziecko podrośnie, może mu się to przestać wydawać zabawne, zwłaszcza, kiedy zacznie odwiedzać go dziewczyna.

Dlatego trzeba dobrze wybrać odpowiednie zestawy mebli. Ciekawym rozwiązaniem będą z pewnością łóżka, których wysokość dna oraz długość można regulować. W ten sposób łóżko może służyć zarówno małym dzieciom jak i dorastającej młodzieży. Dodatkowo warto także zadbać o pojemne szafki oraz półki. Atrakcyjnym rozwiązaniem mogą być także specjalne pudła na różnego rodzaju rzeczy, które z łatwością można pomieścić w przestrzeniach pomiędzy szafkami. Przydatnymi akcesoriami będą także stoliki na kółkach, które można połączyć razem z szafkami. Wówczas stolik wysuwany będzie z szafki i będzie można go dowolnie użytkować. Z innych akcesoriów na przykład mieszczących się pod łóżkiem przydatne mogą być płaskie pudełka na kółkach. Ważne jest bowiem, żeby umiejętnie zagospodarować każdą przestrzeń, ale w taki sposób, żeby jednocześnie nie zagracać całego pokoju zbędnymi rzeczami. Jest jeszcze najważniejsza rzecz – biurko.

Powinno ono od razu być zakupione z myślą o mającym na nim znajdować się oświetleniu oraz komputerze. Dlatego powinno zostać umieszczone blisko okna w taki sposób, żeby na powierzchnię biurka padało jak najwięcej światła naturalnego. Atrakcyjne są zestawy biurek z możliwością ich późniejszej rozbudowy o rozmaitego rodzaju nastawki. Ważne jest także, żeby biurko posiadało kilka dodatkowych półek, na których umieścić można podręczne rzeczy, takie jak na przykład najniezbędniejsze książki, zeszyty czy małe akcesoria komputerowe.

 

If you enjoyed this post, please consider leaving a comment or subscribing to the RSS feed to have future articles delivered to your feed reader.

3 komentarzy do “Meble do pokojów dla dzieci i młodzieży

  1. Nie ma takiej opcji, żeby meble z pokoju dziecinnego pasowały do pokoju nastolatka. Ich wielkość oraz design jest na tyle zróżnicowany, iż wykorzystywanie którejkolwiek opcji w dwóch przypadkach będzie śmiesznie wyglądało.

  2. Żeby meble z pokoju dziecinnego mógł wykorzystywać nastolatek, należy się zdecydować na ich klasyczną formę, zarówno pod względem rozmiaru jak również sposobu wykończenia. Tylko wtedy możemy mieć pewność co do tego, że piętnastolatka będzie się dobrze czuła w swoim pokoju z meblami sprzed 7 lat.

  3. Mój 13-letni syn wstydził się naklejek z bajki Auta umieszczonych na meblach, więc pozbyliśmy się ich i pojawiły się tam plakaty z gwiazdami światowego futbolu. Jednakże łóżko w kształcie samochodu musiało zostać wymienione, gdyż nie dało się w żaden sposób go „zneutralizować”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>